Sala konferencyjno-szkoleniowa
Strona główna:»Inkubator»Aktualności
Aktualności

II Śląskie Forum Klastrów – wyzwania wobec World Class Clusters


W ramach projektu systemowego „Zarządzanie, wdrażanie i monitorowanie Regionalnej Strategii Innowacji województwa śląskiego” organizowane jest II Śląskie Forum Klastrów. Dwudniowa impreza skierowana jest do przedstawicieli klastrów regionu – koordynatorów, animatorów oraz samych uczestników klastrów a także tych instytucji, które chciałyby klastry organizować. Forum odbędzie się w dniach 22 – 23 listopada br. w Centrum Innowacji i Transferu Technologii Politechniki Śląskiej (Zabrze, ul. Jagiellońska 38A).

 

Pierwszy dzień będzie miał charakter informacyjny – prelegenci to eksperci z zakresu zarządzania klastrami i sieciami innowacyjnymi z Politechniki Śląskiej i Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, a także przedstawiciele kluczowych klastrów w Polsce i w regionie. Nie zabraknie również informacji o aktualnych programach i projektach, których beneficjentami są klastry naszego regionu. Drugi dzień to spotkania networkingowe oraz warsztaty, których celem jest refleksja nad wizją, kluczowymi celami klastra oraz instrumentami zapewniającymi sukces klastra jako pomysłu na wdrażanie innowacji.

 

Tematem przewodnim II Śląskiego Forum Klastrów są wyzwania wobec klastrów światowej klasy (World Class Clusters) i odpowiedź na pytanie jaką rolę w regionie będzie pełnić każdy z ponad trzydziestu klastrów w tworzeniu przełomowych innowacji, rozwoju gospodarczym i wzroście zatrudnienia. W obliczu kształtowania inteligentnych specjalizacji regionów jest to ważne zadanie dla klastrów, przedsiębiorstw, instytucji naukowych oraz instytucji wspierających tworzących regionalny e-ko-system innowacji.

 

Chętnych do udziału w II Śląskim Forum Klastrów prosimy o rejestrowanie się do 16.11.2012r. na stronie http://www.citt.polsl.pl/formularz_spotkania/


Udział jest nieodpłatny lecz liczba miejsc jest ograniczona!

 

 

Program forum - do pobrania.

 


 

 Pozostałe wiadomości
Realizacja: Organic Studio
Inkubator Przedsiębiorczości Sp. z o.o.
ul. Sienkiewicza 49, 42-600 Tarnowskie Góry / tel.: (032) 393 29 52, fax. (032) 393 29 50
Licznik odwiedzin: 1918506