Sala konferencyjno-szkoleniowa
Strona główna:»Inkubator»Aktualności
Aktualności

beztytuu 

Od 1 stycznia 2012 istnieje możliwość założenia spółki z ograniczoną odpowiedzialnością przez internet. Kodeks handlowy po nowelizacji umożliwia założenie sp. z o.o.  on- line. Do tej operacji  w przeciwieństwie do tradycyjnego założenia spółki notariusz jest zbędny, wystarczy założyć konto w specjalnym systemie teleinformatycznym (https://ems.ms.gov.pl), wypełnić  formularz,  złożyć podpis elektroniczny   i gotowe.

 

Konto musi założyć każdy ze wspólników spółki. Opłatę za rejestrację spółki można wnieść w systemie e-card. Po tym wniosek zostanie przesłany do właściwego sądu. Jeśli sąd nie wezwie do usunięcia ewentualnych braków w formularzu, Spółka zostanie zarejestrowana w ciągu doby od daty wpływu.

 

Rejestrując spółkę w systemie on- line konieczne jest wniesienie kapitału  początkowego w minimalnej kwocie 5 tys. zł w postaci wkładu pieniężnego. Również  w tym systemie nie zostanie zastosowana zasada jednego okienka, konieczne jest samodzielne dokonanie przez zarejestrowaną spółkę zgłoszeń w urzędzie skarbowym, zakładzie ubezpieczeń społecznych i urzędzie statystycznym. Zarząd spółki będzie zobowiązany do dokonania odrębnego zgłoszenia zawiązania spółki do tych instytucji.


Oczywiście w dalszym ciągu tradycyjny model zakładania spółki z o.o. jest również dostępny.Pozostałe wiadomości
Realizacja: Organic Studio
Inkubator Przedsiębiorczości Sp. z o.o.
ul. Sienkiewicza 49, 42-600 Tarnowskie Góry / tel.: (032) 393 29 52, fax. (032) 393 29 50
Licznik odwiedzin: 1918450