Sala konferencyjno-szkoleniowa
Strona główna:»Inkubator»Aktualności
Aktualności
edukacja_dla_przedsibiorczoci1_400Wzorem ubiegłego roku Inkubator Przedsiębiorczości Sp. z o.o. aktywnie uczestniczy w tegorocznej eydcji "Konkursu Młodej Przedsiębiorczości". Uczestnikami konkursu są uczniowie szkół ponadgimnazjalnych powiatu tarnogórskiego, a jego celem jest pobudzenie i rozwijanie wśród uczniów zainteresowania wszystkimi formami przedsiębiorczości oraz działaniem na własny rachunek.

Zadanie konkursowe polega na przygotowaniu koncepcji jednoosobowej firmy, z  kapitałem początkowym w wysokości 30 000,00 zł, którą uczniowie chcieliby założyć po zakończeniu edukacji.

W ramach "Konkursu Młodej Przedsiębiorczości" Inkubator Przedsiębiorczości w dniu 18 kwietnia zorganizował bezpłatne szkolenie „Jak założyć własną firmę? + Biznesplan”, na którym uczestnicy zdobyli wiedzę na temat form prowadzenia działalności gospodarczej, etapów rejestracji własnej firmy, obowiązującej przy jej prowadzeniu dokumentacji oraz obowiązków podatkowych wynikających z faktu prowadzenia własnej firmy. Każdy uczestnik szkolenia mógł się również dowiedzieć, w jaki sposób napisać zwięzły, wiarygodny i możliwy do realizacji biznesplan. Szkolenia poprowadziła Pani Mirella Doluk-Świerczek.

Wszyscy uczestnicy otrzymali certyfikat ukończenia szkolenia.

Warto nadmienić, że szkolenie cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem, gdyż przyciągnęło aż 54 osoby. Miejmy nadzieję, że przedłoży się to na poziom prac konkursowych oraz pobudzenie idei przedsiębiorczości wśród uczniów szkół powiatu tarnogórskiego.

Finał konkursu obejmujący prezentację projektu przed Komisją Konkursową odbędzie się 25 kwietnia w siedzibie Inkubatora Przedsiębiorczości, a ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbędzie się w siedzibie Starostwa Powiatowego w Tarnowskich Górach, w ramach Podsumowania Forum Oświatowego.

Życzymy powodzenia uczestnikom konkursu.

p4180608_400

 

p4180611_400_01

 

p4180614_400_01Pozostałe wiadomości
Realizacja: Organic Studio
Inkubator Przedsiębiorczości Sp. z o.o.
ul. Sienkiewicza 49, 42-600 Tarnowskie Góry / tel.: (032) 393 29 52, fax. (032) 393 29 50
Licznik odwiedzin: 1918509