Sala konferencyjno-szkoleniowa
Strona główna:»Inkubator»Aktualności
Aktualności

Dnia 15 maja 2012r. w siedzibie Inkubatora Przedsiębiorczości odbyła się XIV edycja bezpłatnego szkolenia „Jak założyć własną firmę?”. W szkoleniu wzięło udział 27 uczestników.

 

Szkolenie skierowane jest do mieszkańców powiatu tarnogórskiego i okolic, zainteresowanych założeniem własnej działalności gospodarczej. Uczestniczyć w nim mogą zarówno osoby bezrobotne, pracujące czy nieaktywne zawodowo. Często uczestnikami szkolenia jest młodzież ponadgimnazjalna.

 

Podczas szkolenia uczestnicy uzyskują informacje o możliwych formach prowadzenia działalności gospodarczej, etapach jej rejestracji, obowiązującej dokumentacji, ewentualnych zezwoleniach i innych istotnych kwestiach związanych z założeniem firmy. Wiadomości te przekazywane są bezpośrednio przez przedstawicieli Urzędu Miasta, Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Urzędu Skarbowego, a więc instytucji do których każdy zakładający własną działalność musi się udać. Ponadto ze względu na duże zainteresowanie wiedzą na temat możliwości dofinansowania własnej działalności gospodarczej, uczestnikom przekazane są informacje o dotacjach krajowych i unijnych w w/w zakresie przez przedstawicieli Powiatowego Urzędu Pracy oraz Inkubatora Przedsiębiorczości Sp. z o.o.

 

Szkolenie realizowane jest przy współudziale przedstawicieli w/w instytucji z siedzibą w Tarnowskich Górach. Szkolenie organizowane jest średnio raz na kwartał. Dotychczas przeszkolono około 280 osób. Każdy uczestnik otrzymuje certyfikat potwierdzający ukończenie szkolenia.

Szkolenie odbywa się w sali konferencyjnej Inkubatora Przedsiębiorczości Sp. z o.o. w Tarnowskich Górach, przy ul. Sienkiewicza 49.

 

„Jak założyć własną firmę?” nieustannie cieszy się dużym zainteresowaniem.

Jego realizacja wynika z misji Inkubatora Przedsiębiorczości Sp. z o.o., którego zadaniem jest promocja przedsiębiorczości i samozatrudnienia.

 

 

p5150207_400

 

p5150208_400Pozostałe wiadomości
Realizacja: Organic Studio
Inkubator Przedsiębiorczości Sp. z o.o.
ul. Sienkiewicza 49, 42-600 Tarnowskie Góry / tel.: (032) 393 29 52, fax. (032) 393 29 50
Licznik odwiedzin: 1918528