Sala konferencyjno-szkoleniowa
Strona główna:»Inkubator»Aktualności
Aktualności

TARNOGÓRSKIE CENTRUM KULTURY

oraz

WYŻSZA SZKOŁA ZARZĄDZANIA OCHRONĄ PRACY

w Katowicach

 

zaprasza uczniów szkól ponadgimnazjalnych (zwłaszcza tegorocznych maturzystów) oraz studentów do wzięcia udziału w bezpłatnym cyklu warsztatów kreatywności ukierunkowanych na pierwsze doświadczenia zawodowe i własny rozwój

 „KREATYWNI 2012”

 


Okres światowego kryzysu ekonomicznego dał sygnał do uruchomienia w sobie specyficznych umiejętności, kształtowania określonych cech osobowości. Jakie obecnie zdolności indywidualne i społeczne przydatne będą w chwili Twojego wejścia w świat zawodowych praktyk i staży? Jak zaplanujesz pierwsze lata zawodowej kariery i rozwoju osobistego? Jaki kierunek studiów wybierzesz, aby po jego zakończeniu znaleźć zadowalającą pracę? Jak postrzegać dynamiczny i coraz mniej przewidywalny świat oraz jak w nim znaleźć miejsce dla siebie – jednostki wyjątkowej, indywidualnej, lecz przede wszystkim także istoty społecznej – nowoczesnego obywatela XXI wieku?

 

Celem nadrzędnym projektu jest uruchomienie kreatywności – „sztuki twórczego życia”. Niniejszy projekt to także miejsce na zainicjowanie (auto)refleksji oraz namysłu nad codziennością i kulturą współczesną. To zachęta do poznania siebie, wielu aspektów rzeczywistości oraz wypracowania sposobów na to, aby mądrze się w niej odnajdywać. Droga do sukcesu i szczęścia jest długa, a być może niektórym wyda się ona nieosiągalna, ale gdzieś musi się rozpocząć...

 

Na wszystkie zajęcia, warsztaty, spotkania i konsultacje WSTĘP WOLNY!

SZCZEGÓŁY na TCK.NET.PL oraz facebook.pl/kinoolbrzym

ZAPISY mile widziane! Tel: 32 285 27 34, mail: dkfolbrzym@gmail.com

 

PROGRAM:

 

6 lutego, poniedziałek

 

10:00 Czym jest PR? Na czym polega praca w sektorze „public relations”? Co to znaczy kreować wizerunek osoby, instytucji, firmy, własnej działalności?

 

Spotkanie poprowadzi dr TOMASZ BIELAK z WYŻSZEJ SZKOŁY ZARZĄDZANIA OCHRONĄ PRACY w Katowicach – Partnera Strategicznego projektu „KREATYWNI 2012”

 

12:15 Kilka uwag o wyznaczaniu celów we własnym życiu i profesjonalnej obsłudze klienta na przykładzie kariery w CALL CENTER.

 

Spotkanie poprowadzi i o swoich doświadczeniach zawodowych opowie trener motywacyjny, coach – PIOTR ZYCHOWICZ

 

 

7 lutego, wtorek

 

10:00 O sytuacji na lokalnym rynku pracy, staży i praktyk oraz o branżach przyszłości. Konsultacje indywidualne – badanie swojej osobowości.

 

12:15 Minitrening personalny – jakie umiejętności warto w sobie doskonalić, aby znaleźć interesującą pracę? Zajęcia z kreatywności oraz z podstaw negocjacji.

 

Warsztaty poprowadzi MONIKA KŁOSIŃSKA z POWIATOWEGO URZĘDU PRACY w Tarnowskich Górach

 

 

8 lutego, środa

 

10:00 Asertywna komunikacja w biznesie, czyli jak nie dać się zapędzić w kozi róg? Jak sprawnie prowadzić rozmowy w zespole pracowniczym podczas praktyk, odbywanych staży lub w pierwszej pracy? Czym są cechy kierownicze lub managerskie?

 

Spotkanie poprowadzi MONIKA ŁACIAK z AKADEMICKIEGO CENTRUM KARIERY – Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach

 

12:15 Na czym polega praca w sektorze bankowym? O karierze w świecie finansów, inwestowaniu w siebie po 18. roku życia oraz o tym, jak ustrzec się przed kryzysem w swoim portfelu.

 

Spotkanie poprowadzi specjalistka z BANKU ZACHODNIEGO WBK – 1 Oddziału w Tarnowskich Górach.

 

14:15 Jak zarobić w internecie? Współczesne formy aktywności zawodowej w sieci dla uczniów i studentów.

 

Spotkanie poprowadzi MICHAŁ GULIK z Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

 

 

9 lutego, czwartek

 

10:00 O sztuce selekcjonowania ofert (współ)pracy i ich weryfikacji.

 

12:15 Między nieśmiałością a wybujałym lansem – jak mądrze się zaprezentować?

 

Warsztaty poprowadzi MACIEJ ZEGAREK – kierownik CENTRUM INFORMACJI I PLANOWANIA KARIERY ZAWODOWEJ z WOJEWÓDZKIEGO URZĘDU PRACY w Katowicach

 

16:30 Humanista poszukiwany od zaraz! Przegląd współczesnych ofert (współ)pracy dla humanistów oraz propozycji, w których tzw. umiejętności humanistyczne są poszukiwane.

 

Spotkanie poprowadzi DAWID KLACHACZ z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach

 

 

10 lutego, piątek

 

10:00 Jak rozpoznać i dobrze wykorzystać (sprzedać) własne umiejętności?

 

12:15 Zostać przedsiębiorcą – czy ja sie do tego nadaję?

 

Warsztaty poprowadzi MACIEJ ZEGAREK – kierownik CENTRUM INFORMACJI I PLANOWANIA KARIERY ZAWODOWEJ z WOJEWÓDZKIEGO URZĘDU PRACY w Katowicach.

 Pozostałe wiadomości
Realizacja: Organic Studio
Inkubator Przedsiębiorczości Sp. z o.o.
ul. Sienkiewicza 49, 42-600 Tarnowskie Góry / tel.: (032) 393 29 52, fax. (032) 393 29 50
Licznik odwiedzin: 1971672