Strona głównaWsparcie pomostoweWsparcie pomostowe
Wsparcie pomostowe Data aktualizacji: 2012-12-12
Wsparcie pomostowe – podstawowe i przedłużone.

Wsparcie pomostowe przeznaczone jest dla początkującego przedsiębiorcy, który założył firmę w ramach projektu, na pokrycie bieżących opłat ponoszonych w pierwszym okresie prowadzenia działalności gospodarczej.

Wsparcie podstawowe pomostowe obejmuje:
  • wsparcie finansowe w wysokości 1 400 zł przez okres pierwszych 6 miesięcy od momentu założenia działalności gospodarczej
  • doradztwo specjalistyczne połączone z efektywnym wykorzystaniem dotacji

Podstawowe wsparcie pomostowe przeznaczone jest dla maksymalnie 18 uczestników projektu.

Wsparcie przedłużone pomostowe obejmuje:
  • wsparcie finansowe w wysokości 1 400 zł przez okres kolejnych 6 miesięcy po zakończeniu podstawowego wsparcia pomostowego
  • doradztwo specjalistyczne połączone z efektywnym wykorzystaniem dotacji

Przedłużone wsparcie pomostowe przeznaczone jest dla maksymalnie 14 uczestników projektu.

Wsparcie te przeznaczone jest na pokrycie obligatoryjnych, comiesięcznych opłat, ponoszonych przez przedsiębiorcę i związanych z działalnością przedsiębiorstwa (m.in. składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne, opłaty za czynsz, media itp.).

Podstawowe wsparcie pomostowe przyznane jest na podstawie Wniosku o przyznanie wsparcia pomostowego (podstawowego lub przedłużonego) na podstawie Umowy o przyznaniu podstawowego wsparcia pomostowego.

W ramach wparcia pomostowego przewidziano cykl sesji doradztwa specjalistycznego dla uczestników projektu, którzy założyli działalność gospodarczą. Zaplanowano 8 spotkań, na które zapraszani będą wszyscy zainteresowani uczestnicy projektu. Tematy spotkań to m.in. prawo, księgowość, marketing, finanse, obsługa klienta, negocjacje itp.

Uczestnicy, którzy założą działalność gospodarczą będą mogli skorzystać z pomocy indywidualnego opiekuna w zakresie opracowania wniosków, efektywnego prowadzenia działalności gospodarczej i wykorzystania wsparcia.

Szczegółowe informacje na temat realizacji wsparcia pomostowego znajdują się w Regulaminie przyznawania wsparcia w ramach projektu „Własna firma – Twoją szansą”.
Pliki do pobrania:
Pobierz: oswiadczenie o dokonaniu zakupow zgodnie z harmonogramem pomostowka Plik: 11_oswiadczenie_o_dokonaniu_zakupow_zgodnie_z_harmonogramem_pomostowka.doc (Rozmiar pliku: 337.5 KB)
Pobierz: oswiadczenie o dokonaniu zakupow zgodnie z harmonogramem pwp Plik: 11_oswiadczenie_o_dokonaniu_zakupow_zgodnie_z_harmonogramem_pwp.doc (Rozmiar pliku: 335 KB)
Pobierz: regulamin przyznawania wsparcia Plik: 11_regulamin_przyznawania_wsparcia.pdf (Rozmiar pliku: 570.06 KB)
Pobierz: szczegolowe zestawienie wsparcie pomostowe Plik: 11_szczegolowe_zestawienie_wsparcie_pomostowe.xls (Rozmiar pliku: 191.5 KB)
Pobierz: zal do wniosku wp wfts Plik: 11_zal_do_wniosku_wp_wfts.zip (Rozmiar pliku: 1661.61 KB)